Araştırma

2022 Top 10 global CRE trends

Business success lies in staying ahead of the curve and predicting the right step to take next for people, planet and profit.

08 Şubat 2022

In the 7th edition of the report, we identify the key global CRE market trends and turning points to watch in 2022. We explore how firms can reinvent their corporate real estate strategies in response to ever-changing business priorities, a challenging operating landscape and a volatile economic environment.

The global COVID-19 pandemic has proven to be an accelerant of change and transformation for many organizations: from the increased push towards a more sustainable, tech-enabled operating model to the widespread adoption of hybrid working and the increased emphasis on employee health and wellbeing.

2022 is expected to be another year of transformation. Download the full report to find out more about the key trends that will shape the future of work.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.