Araştırma

Pandemiden etkilenen hızlı değişen dünyada esnek çalışma alanları için gelecek ne getirecek?

Daha çevik portföy stratejisine ve çalışanların mobilite seçeneğine duyulan ihtiyaç büyürken, Covid-19 nedeniyle esnek çalışma alanlarına olan talep de artmaya devam edecek.

14 Temmuz 2020

Esnek çalışma alanı pazarı Covid-19 krizinin sonucu olarak önemli değişiklikler yaşadı. Bununla birlikte, başlangıçta piyasada patlayıcı bir büyümeye yol açan eğilimler, pandemiden çok sonra dahi esnek çalışma alanına olan talebi arttırmaya devam edecek.

Operasyonel modellerin yatırımcı odaklı esnek alan çözümlerine geçeceğini tahmin etsek de, önceden inşa edilmiş ofislere, kira esnekliğine ve işyeri mobilite seçeneklerine olan ihtiyaç artmaya devam edecektir. Kiracılar, çalışanların işe gidip gelme sürelerini azaltmaya yardımcı olmak için daha küçük uydu ofisleri arayacak ve mal sahiplerinden çevik portföy stratejisine uyum sağlamak için daha esnek olma fırsatı sunmasını bekleyecek.

 

GIZLILIK BILDIRMI

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatrım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?