Araştırma

Shopping Centre Car Parks 2020

Report explores how future trends and changing dynamics will affect shopping centre car parks and what can be done to enhance footfall and future proof the asset.

14 Ocak 2020

A shopping centre car park provides a consistent and stable source of income for landlords, and typically generates as much as the second biggest anchor tenant.

This annual report compiled jointly by Retail Management and Automotive teams has collated and analysed the performance of over 50 shopping centre car parks across the UK, covering nearly 40,000 car parking spaces, in order to provide valuable benchmarking into a sector that is undergoing dramatic change.

New themes in 2020 include electric vehicle infrastructure and car parking apps.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.