Araştırma

Küresel Gayrimenkul Şeffaflık Endeksi 2022

Belirsizlik döneminde şeffaflık

27 Temmuz 2022
Contributors:
  • Rabia Kurban

Küresel Gayrimenkul Şeffaflık Endeksi, JLL ve LaSalle'nin geniş gayrimenkul piyasası uzmanları ağının küresel araştırmasına dayanmaktadır. 12. Sayısı yayımlanan raporda, dünya genelinde 94 ülke ve bölge ile 156 şehirde piyasa şeffaflığını değerlendirmek için 254 ayrı gösterge kullanılmış olup, dış pazarlarda faaliyet gösteren şirketler için önemli bir kılavuz niteliği taşımaktadır. Analizi yapılan göstergeler Yatırım Performansı, Piyasa Temelleri, Listelenen Araçların Denetimi, Düzenleyici ve Yasal Ortam, İşlem Süreci ve Sürdürülebilirlik alt başlıklarında değerlendirilmiştir. Gayrimenkul sektöründe artan belirsizlik ve hızlı değişim döneminde, şeffaflık konusu artık her zamankinden daha önemli bir hal almıştır.

Belirsizlik döneminde şeffaflık

Bu yılın en iyi gelişme gösteren ülkeleri, dünyanın en şeffaf pazarları ve küresel olarak gayrimenkul şeffaflığının ilerlemesinin temel itici güçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için raporu indirin.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.