Araştırma

Sürdürülebilirliğin Getirisi

‘Yeşilin Değeri’ konusu nasıl büyüyor

24 Mart 2022
Contributors:
  • Lori Mabardi
  • Jeremy Kelly
  • Emily Chadwick
Gayrimenkul sektörü iklim değişikliği ile mücadelede çok önemli bir rol oynayacak.

2022 yılına, sürdürülebilir bir dünya yaratmak için neyin gerekli olduğu ve yapılı çevreyi şekillendirenler için etkilerin daha fazla anlaşılması gerekliliği konusundaki netliklerle başlıyoruz. Küresel karbon emisyonlarının yaklaşık %40'ını oluşturan gayrimenkul sektörünün, iklim değişikliğiyle mücadelede çok önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.

Raporda "Green premium" tartışmasının, gayrimenkul değerinin korunması ve risklerinin azaltılmasına yönelik nasıl değiştiğinin yanı sıra gayrimenkulün değerini belirlemede üç yeni kritere odaklandık: Karbon, iklim değişikliği ve sağlık ve wellbeing. Bunların yanında yeşil bina sertifikasyonlarının yeni sürdürülebilirlik kriterlerini sağlamaya yönelik daha iyi nasıl geliştirilebileceğini öğrenmek için lütfen raporumuzu indirin.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.