Araştırma

Global Market Perspective February 2017

Political upheaval and various election cycles are dominating the headlines, affecting sentiment in global real estate markets and creating uncertainty in the outlook.  Global investment and leasing volumes are nonetheless proving resilient and are expected to remain robust during 2017, with a considerable weight of capital seeking real estate exposure.  The main impact of uncertainty is on real estate prices, and rental and capital value growth is slowly decelerating.  More leasing markets will move into balance during 2017 as the construction cycle peaks, providing renewed opportunities for tenants.

For the most up-to-date Global Market Perspective and to compare real estate performance using our data visualisation toolkits, visit our dedicated microsite: http://gmp.jll.com/gmp

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.