Araştırma

Bringing the Regenerative Workplace to life

15 Mart 2022
Contributors:
  • Flore Pradère

In our latest research, we analyze the unique working patterns of hybrid workers and identify opportunities for employers to support their employees in their aspirations for greater flexibility. We believe that accommodating individuals’ unique energy flows in the workplace and creating an office experience as comfortable as home will be key to employee and organizational resilience.

This research was conducted in partnership with a leading anthropologist and draws on the experience of the most progressive employers and workplaces. This latest study builds on our previous research, Regenerative Workplace: Restoring employee wellbeing to achieve sustainable performance.

Download the full report to find out how you can bring your Regenerative Workplace to life.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.