Araştırma

2019 Top 10 global
CRE trends

Explore the top global trends that will have the biggest impact on business and see how your real estate strategy can help you respond to these challenges. Here's how with concepts like Flex, collaborative ecosystems and a digital imperative you can take a more resilient approach to your strategy in 2019

In today’s fast-paced environment, keeping up with the change is simply not enough. Companies that want to stay ahead of the curve must actively reinvent their strategies in response to ever-changing business environment. Supporting people by providing them with the right space and technology, building an inclusive workplace where everyone feels welcomed and developing a new approach towards measuring workplace performance are only a few among key issues at the top of the corporate agenda in 2019.

In the 4th edition of the “Top 10 Global CRE Trends” report, we provide an overview of top trends relevant to companies across industries and recommendations on how to respond to shifting business priorities, mounting operating pressures and an increasingly volatile economic landscape.

Raporu indirmek için bu formu doldurun

Formu gönderirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

 

Gizlilik bildirimi

Jones Lang LaSalle (JLL), bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile birlikte, gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri alanında önde gelen küresel hizmet sağlayıcısıdır. Bizimle paylaşılan kişisel bilgileri koruma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz. Genel olarak sizden topladığımız kişisel bilgiler, sorunuz ile ilgilenmek içindir. Kişisel bilgilerinizi güvenli bir seviyede tutmayı ve meşru işler veya yasal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğumuz sürece korumayı amaçlıyoruz. Daha sonra bu bilgileri güvenli bir şekilde sileriz. JLL'nin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik beyanımızı görüntüleyin.