Yönetim kurulu üyelerimizi
tanıyın

Başarılı ve çeşitli yönetim kurulumuz, paydaşlarımızın çıkarlarını gururla temsil etmektedir ve firmanın yönetişim ve risk yönetimi politikalarını yönlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanı
Jones Lang LaSalle Anonim Şirketi
ve Emekli Başkan, Kurumsal ve
Enstitü Hizmetleri
Northern Trust Corporation

Sheila Penrose, 2005'ten bu yana görev yaptığı JLL'de Yönetim Kurulu Başkanı'dır. 2002'den bu yana JLL'nin Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Penrose, 23 yıldan uzun bir süre banka holding şirketi olan ve kişisel ve global kurumsal finansal hizmet sağlayıcısı olan Northern Trust Corporation'da çalıştı. Northern Trust'ta çalışırken Kurumsal ve Enstitü Hizmetleri Başkanı olarak görev yaptı ve Yönetim Komitesi'nin bir üyesiydi. 2000 yılında şirketten emekli oldu.

Penrose, McDonald's Şirketi'nin yönetim kurulu üyesidir ve 2001'den 2007'ye kadar Boston Consulting Group'ta Yönetici Danışman olarak görev yapmıştır.

Penrose, lisans eğitimini İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nde ve yüksek lisans eğitimini Londra Ekonomi Okulu’nda tamamlamıştır. Ayrıca Stanford Lisansüstü İşletme Okulu İcra Programına katılmıştır.


 

İcra Kurulu Başkanı
Jones Lang LaSalle Anonim Şirketi

Christian, genel olarak şirketin stratejik yönü ve sürekli büyümesinden sorumludur. Ayrıca JLL’nin Global İcra Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Üst düzey liderliğinin yanı sıra Christian, JLL'yi dünyanın önde gelen şirketleri arasında konumlandıran bir stratejiyi yönlendirmektedir. Müşteriler, çalışanlar ve paydaşlar için başarıyı arttırmaya yardımcı olacak pazar lideri konumundaki dijital çözümleri benimsemeyen bir vizyona sahiptir.

Christian, on yıldan uzun süredir JLL'de yöneticilik rolünü üstlenmektedir. Şirkete 2005 yılında Almanya genel müdürü olarak katıldı. 2009'da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi CEO'su ve GEB üyesi oldu. Öncesinde, Christian yedi yıl boyunca, diğer Alman ve uluslararası bankalarda üst düzey rollerde görev alarak, MM Warburg Bank'ın ortağı olan Hamburg merkezli HIH şirketler grubunun CEO'su olarak çalıştı.

Christian, sürdürülebilir, çeşitli ve kapsayıcı bir küresel gelecek konusunda tutkulu bir avukattır. Dünya Ekonomik Forumu’nun Yolsuzlukla Mücadele Girişimi Ortaklığı’nın öncü kurul üyesidir. Ayrıca, Almanya’nın en büyük gayrimenkul şirketi olan Vonovia SE’nin yönetim kurulu üyesidir.

Christian, Hamburg Üniversitesi'nden işletme diplomasını aldı ve Stanford Üniversitesi GSB programına katıldı. Almanya'nın Frankfurt şehri yakınında yaşıyor.

Eski Grup Yöneticisi 
Organisational Resources 
Rio Tinto Plc

Hugo Bagué 2011'den bu yana JLL'nin Direktörü olarak görev yapmaktadır. 

Bagué, 2007'den 2017'ye kadar Rio Tinto Organisational Resources Grup Yöneticisi olarak görev yaptı ve dış ilişkilerden bilgi sistemlerine ve teknolojiye kadar her konuda sorumluluk aldı. Rio Tinto Plc, merkezi İngiltere’de bulunan bir uluslararası maden ve metal grubudur.

Daha önce Hewlett Packard Corporation'da Teknoloji Çözümleri Grubu İnsan Kaynakları Global Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Compaq Computer, Nortel Networks ve Abbott Laboratories şirketleri için de çalışmıştır.

Bagué Belçika'daki Ghent Üniversitesi'nden İnsan Kaynakları ve Pazarlama alanında dil bilim ve lisans üstü yeterlilik derecelerini almıştır.

CEO
Aryaka Networks, Inc.

Matthew Carter, Kasım 2018'de bulut ve şirket içi ağ uygulamalarının lider sağlayıcısı olan Aryaka Networks, Inc.'in CEO'su olarak görevine başladı. Daha önce operatörler ve servis sağlayıcıları için ses hizmetleri sağlayan Inteliquent'ın Başkanı ve CEO'su olarak görev yapan Carter, Sprint’in 14 milyar dolarlık global iletişim teknolojisi işletme birimi olan Enterprise Solutions’ın Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.

Ayrıca,NRG Energy, Inc ve USG Corporation'ın kurullarında yer alan Matthew Carter daha önce Inteliquent, Inc. ve Apollo Education Group, Inc. kurullarında da görev yaptı.

Harvard İşletme Fakültesi Genel Yönetim dalında yüksek lisans derecesi ve Northwestern Üniversitesi'nden lisans derecesi vardır.

Emekli Global İcra Kurulu Başkanı 
PricewaterhouseCoopers International Ltd.

Samuel Di Piazza 2015'den bu yana JLL'nin Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Di Piazza, sekiz yıl boyunca profesyonel hizmetler firmasının liderliğini yaptıktan sonra, 2009 yılında PricewaterhouseCoopers International Ltd. şirketinin Global İcra Kurulu Başkanı olarak emekli olmuştur. PwC'de 36 yıl boyunca, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Kıdemli Ortağı olarak Amerika Vergi Uygulaması'na liderlik etmiştir ve Global Liderlik Ekibi'nin bir üyesiydi. 

PwC'den emekli olduktan sonra, Piazza Citigroup, Inc. şirketine katıldı ve 2011'den 2014'e kadar Global Corporate and Investment Bank Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

Di Piazza şu anda Mayo Clinic'in Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev yapmaktadır ve NYSE’de listelenen DirecTV, Inc., ProAssurance, Inc. ve AT&T Inc. şirketlerinin yönetim kurulundadır. NewYork City'deki St.Patrick Katedrali ve NewYork City Şehir Merkezi Burs Fonu İcra Kurulu Üyesidir, Dünya Ekonomik Forumu ABD Vakfı Mütevellisidir ve Ulusal 11 Eylül Anıtı ve Müzesi’nin İcra Komitesi üyesidir.

Di Piazza, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları Vakfı'nın mütevellisi olarak görev yapmıştır ve Cenevre merkezli Sürdürülebilir Kalkınma Dünya İş Konseyi’nin, The Conference Board, Inc. şirketinin, Konferans Kurulu, Inc., ve FASB’nin gözetim organı olan Genç Başarı ve Finansal Muhasebe Vakfı’nın başkanlığını yapmıştır.

Di Piazza Alabama Üniversitesi muhasebe bölümünde lisans eğitimi almış ve Houston Üniversitesi yüksek lisans programını tamamlamıştır. Building Public Trust: The Future of Corporate Reporting adlı eserin yardımcı yazarıdır.

Kurucu, Yönetici ve KPCB Çin & TDF Capital Ortağı

Tina Ju, Mayıs 2021'de JLL'e direktör olarak atandı.

Ju, risk sermayesi, yatırım bankacılığı ve operasyonlarda 30 yıldan fazla deneyime sahiptir. 2000 yılında VTDF China'yı ve 2007'de KPCB China'yı kurmuştur. Kariyerinin başlarında, Bayan Ju, Deutsche Bank'ta TMT ve Transport Asia Başkanı olarak, Merrill Lynch'te Asya Teknolojisi ve Kurumsal Finans Ekibi Başkanı olarak ve Goldman Sachs'ta yatırım bankacılığı yaparak 10 yıl geçirdi.

Bayan Ju şu anda çeşitli özel şirketlere ve Çinli tüketicilere hem kredi hem de varlık yönetimi çözümleri sunan kamu fintech şirketi Yiren Digital Ltd.'nin yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Ayrıca Oxford Saïd Business School ‘da Küresel Liderlik Konseyi üyesidir.

Bayan Ju’nun California Üniversitesi, Berkeley'de Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesi ve Harvard Business School'da MBA derecesi bulunmaktadır.

Bağımsız Başkan ve
Emekli İcra Kurulu Başkanı
First Eagle Holdings, Inc.

Bridget Macaskill 2016'dan bu yana JLL'nin Direktörü olarak görev yapmaktadır. 

Macaskill, First Eagle Holdings, Inc. şirketinin bağımsız başkanıdır ve First Eagle Yatırım Yönetimi için kıdemli danışman ve CEO olarak hizmet vermektedir. Daha önce 2009 yılında katıldığı First Eagle'in başkanı ve icra kurulu başkanıydı.

First Eagle’e katılmadan önce, Macaskill, Amerikalı kadınların kendi kişisel finanslarını ele alma ihtiyacına yönelik eğitimleri konusunda Oppenheimer Funds’un Kadın ve Yatırım programını oluştururken tanındığı Oppenheimer Fonu, Inc.’de icra kurulu başkanı olarak görev aldı.

Macaskill, bir dizi halka açık şirkette ve kâr amacı gütmeyen kurullarda görev aldı. Halen Jupiter Fund Management plc., ticari bankacılık şirketi Close Brothers plc. ve TIAA-CREF yatırım fonları kurullarında görev almaktadır.

İngiliz vatandaşı olan Macaskill Edinburgh Üniversitesi'nden Psikoloji dalında lisans derecesini aldı ve Edinburgh Ticaret Koleji'nde lisansüstü eğitimini tamamladı.

Yönetici
Equinox Advisors LLC 

Deborah (Debbie) McAneny, 2019 yılında Equinox Advisors LLC'nin Yöneticisi olarak görev almaya başladı.

Daha önce, Benchmark Assisted Living and EVP'de COO olarak görev yapan Bayan McAneny, John Hancock Financial Services, Inc.'te Yapılandırılmış ve Alternatif Yatırımlar’da da çalışmıştır.

Kısa süre önce JLL tarafından satın alınan lider sermaye piyasası danışmanı HFF Yönetim Kurulu'nda görev yapan McAnen, KKR Gayrimenkul Finansman Güvencesi A.Ş., THL Kredi Danışmanları LLC, RREEF Gayrimenkulleri Güvencesi A.Ş. ve RREEF Amerika'da yönetim kurulu üyeliklerine devam etmektedir.

Bayan McAneny, Vermont Üniversitesi'nden İşletme Yönetimi Bilimi Lisansına ve Amerikan College’dan Profesyonel Yönetim Sertifikası’na sahiptir.

Eski Başkan and CEO
TransUnion

2007'den 2012'ye kadar küresel bir kredi ve bilgi yönetimi hizmetleri sağlayıcısı olan TransUnion'un Başkanı ve CEO'su olan Siddharth N. Mehta, 2019 yılında Direktör olarak görev almaya başladı.

Daha önce, çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi HSBC'de çeşitli görevlerde bulunan Mehta, HSBC North America Holdings'te CEO olarak da görev almıştır.

Allstate Corporation, Northern Trust, TransUnion, Entrust Datacard Corporation, Piramal Engterprises Ltd ve Avant kurullarında hizmet veren Mehta, ayrıca Field Müzesi ve Chicago Halk Eğitim Fonu gibi kar amacı gütmeyen kurulların da bir üyesidir.

Sn. Mehta, London School of Economics'ten ekonomi alanında lisans diplomasına ve Chicago Üniversitesi'nden işletme yüksek lisans derecesine sahiptir.

Baş Ürün Sorumlusu ve Baş Strateji Görevlisi
Box, Inc.

Jeetu Patel, önde gelen kurumsal bulut içerik yönetimi platformu olan Box, Inc.'de 2019 yılında Baş Ürün Sorumlusu ve Baş Strateji Görevlisi olarak görev almaya başladı.

Box'taki mevcut rollerinden önce, Baş Strateji Sorumlusu olarak görev yapan ve ürün stratejisi, pazarlama ve geliştirici ilişkilerinde gözetim sorumluluğu bulunan Box Platform iş biriminin kurulmasına öncülük eden Patel, EMC'nin (şimdi Dell'in bir parçası olan) Syncplicity iş biriminin Genel Müdürlüğü ve İcra Kurulu Başkanlığını, ayrıca işbirliği ve içerik yönetimine odaklanmış bir araştırma ve danışmanlık şirketi olan Doculabs’ın da Başkanlığını yapmıştır.

Sn. Patel, HackerRank'ın yönetim kurulunda görev yapmaya devam etmektedir.

Illinois Chicago Üniversitesi'nden Bilgi Karar Bilimleri alanında lisans derecesi vardır.

Emekli İcra Kurulu Başkanı
BlackRock, Inc.

Ann Marie Petach, 2015'ten bu yana JLL'nin Direktörü ve 2016'dan bu yana Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

2007'den 2014'e kadar, Petach, hükümetler, şirketler, vakıflar ve bireyler adına trilyonlarca dolarlık yatırımları yöneten global bir firma BlackRock, Inc.'de kıdemli lider pozisyonunda görev aldı. Son zamanlarda, Bayan Petach, ABD Müşteri Çözümleri'nin eş başkanlığı yaptı. Daha öncesinde BlackRock'un Baş Finans Sorumlusu olarak görev yaptı.

BlackRock'a katılmadan önce, Petach ABD, Avrupa ve Güney Amerika'da faaliyet gösteren Ford Motor Company için firma için Mali İşler Yöneticisi olarak 23 yıl boyunca görev aldı.

Petach şu anda, BlackRock’ın bağlı şirketlerinden bazılarının yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Mali Muhasebe Vakfı'nın mütevellisi, sekreter ve mali işler yöneticisi görevlerini yürütmektedir.

Petach, 1982'de Muhlenberg Koleji'nden işletme ve İspanyolca lisans derecesini ve 1984'te Carnegie Mellon Üniversitesi'nden MSIA derecesi aldı.