Yishai Lerner

Co-CEO, JLL Technologies

Yishai, büyük sorunlara yaratıcı, yenilikçi ve teknik çözümler buluyor.

Yishai, JLL'ye 2017 yılında proptech girişimlerine yatırım yapan stratejik girişim fonu JLL Spark'ın Eş CEO'su olarak katıldı ve JLL hizmet portföyüne müşteriler ve sektör yararına yenilikler kattı. 2019 yılında Yishai, JLL'nin teknoloji ürünlerini ve hizmetlerini uyumlu hale getirmek ve genişletmek için yeni bir bölüm olan JLL Technologies'in Eş CEO'su seçildi ve Küresel İcra Kurulu'na katıldı.

Mihir Shah ile birlikte kurduğu bir startup olan Mob.ly'yi Groupon'a sattıktan sonra, ticari gayrimenkulde teknolojinin benimsenmesini hızlandırmak, üzerine çalıştığı en büyük zorluktu. Ayrıca Activision Stüdyolarında video oyunları için yapay zeka geliştiren erken bir kariyerin ardından çok sayıda mobil girişimin ilk çalışanıydı. Yishai, Uber ve Boom Supersonic de dahil olmak üzere birçok yeni işletmeye yatırım yaptı ve danışmanlık yaptı.

Yishai, Groupon’un mühendislik ekibinin dünya çapında, bir düzineden, 500 geliştiriciye çıkmasına yardımcı oldu. Groupon’un ilk mobil uygulamalarını, ardından ticari ürünleri ve araçlarını hayata geçirdi. Groupon'un geliştirme ölçeğine yardımcı olmasında etkili oldu ve Groupon'un mobil işini% 0 gelirden brüt ürün değerinin% 50'sine büyütmek için ekipler kurdu, teknolojiyi ve çok sayıda satın almanın platformlarını birleştirdi ve ortak bir SOA mimarisine küresel geçişi yönetti. 2013 yılında Yishai, dünya çapında tüm temel Groupon yazılım geliştirmelerini yöneten küresel mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CTO'ydu. Bu görevde, yıllık olarak GMV'de 5 milyar doların üzerinde işlem yapan küresel bir e-ticaret platformu çalıştırdı. Ayrıca Yishai, Groupon'un birçok şirket ve teknoloji satın alması için durum tespiti yapmıştır.

Groupon tarafından Mob.ly satın alınmadan önce Yishai, CTO ve Kurucu Ortaktı. Mob.ly, bir dizi kategori lideri konum tabanlı mobil uygulama oluşturdu.

Mob.ly'yi kurmadan önce Yishai, iki mobil girişimin ilk mühendisiydi. Bir veri analizi platformu olan Carrier IQ'nun kurulmasına yardımcı oldu. CarrierIQ, birçok iPhone ve Android modeli de dahil olmak üzere ABD cep telefonu cihazlarının çoğunda yer alıyordu. Ayrıca, Sprint / Nextel için bir Bas-Konuş hizmeti de dahil olmak üzere kablosuz taşıyıcılar için birçok yerel ürün serisinin geliştirilmesine yardım ettiği Core Mobility'deki ilk mühendisti. Core Mobility daha sonra Smith Micro tarafından satın alındı.

Yishai Lerner, Massachusetts Institute of Technology'den Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans Diplomasına sahiptir ve Yapay Zeka üzerine yoğunlaşarakr MIT Media Lab'a katkıda bulunmuştur.