William Douglas

Chief Marketing Officer, EMEA

William, JLL markasının bireysel hizmetlerinin ve ürünlerinin ve insanlarının itibarını tanıtmaktan ve korumaktan sorumludur.

İşletmeyi kişisel olarak müşterilerimize bağlamaya tutkusu olan, ticari olarak yönlendirilen bir stratejik pazarlamacı olan William, geçmişteki rollerinden engin bir tecrübe ve beceriye sahiptir.  Yazılım şirketi ve cep telefonu üreticisi BlackBerry'de, kendi ülkesi olan Kanada'dan İngiltere'ye ve ardından ABD'ye giderek ürün pazarlama, pazar planlama, stratejik fiyatlandırma, araştırma ve öngörü gibi sorumlulukları olan Global Ticari Strateji Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Samsung Electronics'de Avrupa Kurumsal İşletmelerine liderlik eden bir rol ile eşi ve iki çocuğuyla Londra'ya geri döndü ve 2015 yılında JLL'ye CMO olarak katıldı.  Ayrıca, global JLL markası, global Sermaye Piyasaları pazarlaması ve EMEA Sürdürülebilirlik işinden de sorumludur. 

Bilgiyi kullanma şeklimiz değişiyor, bu yüzden bilgi paylaşma şeklimiz de değişmeli.  Geleneksel reklamcılık son buldu, bu duygusal bağlantılar oluşturmayla ilişkili içeriğe sahip ilk dijital yaklaşımla ilgilidir. 

Nitelikli bir aktif futbol hakemi, aynı zamanda Surrey County Futbol Federasyonu'nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.  Ayrıca uzun mesafeli bisiklet sürmeyi de seviyor.