Timo Tschammler

Chief Executive Officer, Germany

Timo, Almanya ticaretinde stratejik yön ve liderlikten sorumludur.

Timo’nın emlak yolculuğu, 1996’da gayrimenkul odaklı bir İşletme Diplomasıyla başladı ve Avrupa’nın iş başkentlerinde çalışan kıdemli rollerde çalışmaya devam etti.

Atis Real Auguste Thouard (şimdi BNP Paribas Real Estate) ve DTZ'deki (şimdi Cushman & Wakefield) uluslararası yatırım işleri onu sırasıyla Paris ve Londra'ya taşıdı.  2012'de JLL'ye katılmadan önce DTZ'de kendi ülkesi Almanya’ya Ülke Başkanı olarak geri döndü.

JLL’in Almanya’da pazar lideri olma konumunu güçlendirmekle görevli olan 2017’deki mevcut rolüne terfi etti. Özellikle, hem organik hem de satın alma seçeneklerini keşfederek JLL'nin sunduğu hizmet yelpazesinin nasıl geliştirileceğini ve çeşitlendirileceğini araştırıyor. Ayrıca, manüel iş süreçlerini dijitalleştirmeye ve otomatikleştirmeye kendini adadı ve personelin daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmelerini sağlamak için teknoloji uzmanlarıyla dış ortaklıklar kurmuştur.

Gayrimenkul yolculuğunda, Timo sayısız endüstri kuruluşunda liderlik rolü üstlendi, bir medya yorumcusu oldu ve birkaç teknik kitap yazdı.

İş hayatı dışında Timo, maraton süresini iyileştirmek için çok çalışıyor. Kendisi ve eşi, iki Chihuahua köpeğinin gururlu sahipleridir ve ailesi ve Timo'nun beş vaftiz çocuğuyla seyahat ederek ya da zaman geçirerek rahatlıyorlar.