Tarkan, JLL Türkiye’nin alışveriş merkezleri başta olmak üzere perakende; sermaye piyasaları ve değerleme; ofis ve sanayi & lojistik kiralama faaliyetlerinin müşterinin memnuniyetini temel alarak hayata geçirilmesinden sorumludur. Servis alanında müşterilerimize mükemmel hizmet sunmanın yanı sıra, Tarkan bu mükemmeliyet yaklaşımını çalışanlarımız için de benimsemek adına İnsan Kaynakları süreçlerinin de sorumluluğunu üstlenmektedir. 

Deneyimler:

Tarkan, kariyerine 1998 yılında CEFIC Türkiye’de Türkiye genelindeki Carrefour’un Türkiye alışveriş merkezlerinin iş geliştirme, kiralama ve yönetim işlerinden sorumlu Kiralama yöneticisi olarak başlamıştır. Ardından ECE Türkiye’de Kiralama Departmanı’nın başına geçmiş ve kiralama ekibini kurmuştur. O dönemde yürüttüğü önemli projelerden bazıları; Antalya Migros, Ankamall, Beylikdüzü Migros, Maltepe Carrefour, Metrocity, Espark ve Marmara Park’tır. Ayrıca Ece grubunun türkiye de ilk avm yatırımları olan Espark ve Marmara Park projelerinin hayata geçirilmesi konularında global de de önemli rol oynamıştır. Bunun yanı sıra Atina, Doha gibi şehirlerde aktif görevler üstlenerek Ece Global yönetimine direkt raporlama yapmıştır. ECE Türkiye’deki 3,5 yıllık deneyiminin ardından, Multi Türkiye’de Kiralama Direktörü olarak hem kiralama hem de yönetim ekiplerini kurup yönetmiştir. Forum İstanbul, Forum Trabzon, Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Ankara, Forum Kayseri, Forum Kapadokya gibi projelerin iş geliştirmesinden kiralama yönetimine ve yatırımcılara satışına kadar bir çok görev üstlenmiştir. Mart 2006’da Aydın Yurdum ve Dora Şahintürk’le birlikte AVM Partners’ı kurmuş ve kurucu ortak olarak ülkede alışveriş merkezi pazarında şirketi lider konuma taşımışlardır.

Eğitim:

Tarkan Ander lise öğrenimini Maarif Koleji’nde tamamlamıştır. Londra’da Schiller Amerikan Koleji uluslararası işletme bölümünde üniversiteye başlamış ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olmuştur.