Sebastien Roffino

Head of Transformation, EMEA

Sebastien, ticaretimizin ve gayrimenkul endüstrisinin işleyişinin nasıl yeniden tasarlanacağına dair uzun vadeli bir strateji sunacak projelerden sorumludur.

Mühendislik ve İşletme alanlarında derecelere sahip ve Korece gayrimenkul ve iş akıcılığınındışında bir geçmişi olan  Sebastien EMEA Liderlik Ekibine yepyeni beceriler getiriyor. 

Kariyerinin başında, LVMH ve General Electric'teki operasyonel rolleri, Avrupa ve Asya'da enerji yönetimi ve otomasyon şirketi Schneider Electric'te üst düzey pazarlama, satış ve iş geliştirme fırsatlarına yol açtı. INSEAD’in MBA eğitimi ardından, 2010’da Boston Consulting Group’a katıldı ve 15’den fazla coğrafyada büyük stratejik / dönüşüm projelerini kapsayan B2B, sanayi ürünleri ve özel sermaye sektörlerine odaklandı.

2018’de JLL’e katıldığından beri, Sebastien Paris’te çok zaman harcadı. Bölgede düzenli olarak seyahat ediyor, piyasa ve bölüm başkanları ile yakın çalışıyor; dönüşüm projeleri günlük faaliyetlerin yanı sıra olağan faaliyet olarak sunuluyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, proje hedefini, iş gereksinimlerini, başarı kriterlerini, kaynak temin etme gereksinimlerini,kilit performans göstergelerini ve teslimat için açık zaman çizelgelerini tanımlar.

Sebastien’e iş yerinin dışında klasik bir arabanın kaputunun altında, yarış pistinde veya okyanusun dibine tüple dalarken bulunabilir.