Richard Bloxam

CEO, Capital Markets

Richard, yatırımcılara ve gayrimenkul sahiplerine bireysel varlık ve portföy işlemlerinden yatırım bankacılığı ve kurumsal finansman hizmetlerine kadar değişen yatırım stratejileri geliştirmelerinde ve yürütmelerinde firmanın nasıl yardımcı olacağı konusunda tüm sorumluluğunu üstlenir. 

Başlıca hedefi, yatırımcıların, yenilikçi yatırım modelleri, dünya standartlarında yatırım önerileri ve teknolojinin yaratıcı uygulamasıyla gayrimenkulleri keşfetmelerini optimize etmeye yardımcı olmaktır.

1994 yılında JLL'ye katıldığından beri, Richard sermaye piyasası işinde çalıştı. Richard, kariyeri boyunca iç pazarların dışındaki fırsatları takip eden uluslararası yatırımcıları destekleme konusunda uzmanlaştı.

Şu anda Londra’da yaşayan Richard, Avrupa genelinde liderlik rolü üstlenmiştir. İlk dört yılını İngiltere’deki JLL merkezinde geçirdikten sonra, perakende sektörüne odaklandığı Polonya, Macaristan ve Avusturya’daki görevler için hazırlığını yaptı. Richard, 1990'ların başında Avusturya ve Almanya'da İngilizce öğretirken kendini geliştiren bir Alman konuşmacıdır.

Richard, son on yılda, JLL’in sermaye piyasası işini, müşterilere gayrimenkul varlıklarının alınması ve satılmasında müşterilere danışmanlık yapmadaki firmanın güçlü yönlerine ek olarak ısmarlama mali danışmanlık hizmeti sunmak üzere genişletmeye odaklandı. 2008 yılında, EMEA’da sermaye piyasalarının sorumluluğunu üstlendi ve 2014 yılında EMEA Yönetim Kurulu'na katıldı. Mevcut görevine Ocak 2017'de başladı.

Richard, Exeter Üniversitesi, Londra South Bank Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi İşletme Enstitüsü'nde okudu. Dört çocuğu ile ilgilenmediği zamanlarda, Richard çeşitli spor aktiviteleri ile vakit geçiriyor. Aynı zamanda piyano ve gitar tutkusu olan bir müzisyendir ve zaman zaman bir grupla birlikte klavyede ve vokallerde çalıyor.