Neil Murray

Yönetim Kurulu Başkanı, Kurumsal Çözümler

Neil, şirketlere ve kamu kurumlarına işyerlerinin, gayrimenkul portföylerinin ve kişilerin performansını artıran strateji, hizmet, ürün ve teknoloji sağlayan JLL’nin global Kurumsal Çözümler işini yönlendirmektedir.

Neil, firmanın stratejik yönünden sorumlu olan JLL’nin Global Yönetim Kurulunun bir üyesidir. Ayrıca JLL’nin kurumsal müşteri danışma kurulu için global sponsor olarak hizmet vermektedir.

Neil, mevcut görevinden önce Londra'da yer alırken, 2017 yılında Kurumsal Çözümler, EMEA CEO'su olarak JLL'ye katıldı.

Neil, işyerlerinin bir kurumun insani ve finansal performansı üzerinde güçlü etkisi olduğunun tutkulu bir inanandır. Kariyerinde, dönüşümsel değişimi denetlemeye ve çok uluslu büyük şirketlere gayrimenkul hizmetleri vermeye odaklanmıştır.

Neil’in işyerleriyle ve emlakla olan aşk ilişkisi 1998’de, tesis bakım firması GSH Grubu’nun onu tüm dünyada çeşitli bölgesel liderlik görevlerine taşıdığı işiyle başladı. Oradan, global dış kaynak uzmanı Sodexo'ya gitti ve burada İngiltere ve İrlanda'da Kurumsal Hizmetler CEO'su ve Başkan olarak görev yaptı.

Neil, Dublin'deki Trinity College'dan makine mühendisliği lisansına sahiptir. Aslen İrlandalıdır, karısı ve üç çocuğuyla Chicago'da yaşamaktadır.