Mihir Shah

Co-CEO, JLL Teknologies

Yüksek büyüme ortamında pazara başarılı teknoloji tabanlı ürünler sunmak için ekipler oluşturmak ve liderlik etmek Mihir'in tutkusudur.

Mihir, JLL'ye 2017 yılında, proptech girişimlerine yatırım yapan stratejik girişim fonu JLL Spark'ın Co-CEO'su olarak katıldı ve JLL hizmet portföyüne yenilikler kattı. Mihir, 2019 yılında JLL'nin teknoloji ürünlerini ve hizmetlerini uyumlu hale getirmek ve genişletmek için yeni bir bölüm olan JLL Technologies'in Co-CEO'su olarak seçildi ve Küresel İcra Kurulu'na katıldı.

Birkaç start-up 'ta çalışan Mihir, daha önce Mob.ly'nin Kurucu Ortağı ve CEO'suydu. Sonrasında Yahoo! 'Da ürün lideri ve Groupon'da üst düzey bir yöneticilik yaptı. Ayrıca, Uber ve Boom Supersonic gibi bir dizi girişimde melek yatırımcı ve danışman oldu.

Mihir, Groupon'da global mobil işin % 50'sinden fazlasını oluşturmasına yardımcı olduğu Mobile'ın GM'iydi. Ayrıca Mihir, binlerce Groupon ticari ortağının pazardaki çalışma şeklini değiştiren ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesinden sorumlu olan Merchant Products Group'u kurdu ve yönetti. Son olarak Mihir, Groupon bünyesinde küçük işletmeler için tablet tabanlı satış noktası ve ödeme sistemleri oluşturan yeni bir başlangıç ​​olan Merchant OS'yi başlattı. Mihir, bir yıl içinde bu grubu satış, pazarlama, destek ve ürün geliştirmeyi kapsayan 100 çalışana ulaştı ve müşteri tabanını hızla genişletti.

Mihir, Groupon tarafından satın alınmadan önce, Mob.ly'nin CEO'su ve kurucu ortağıydı. Mob.ly, bir dizi kategori lideri konum tabanlı mobil uygulama oluşturdu. Kariyerinin başlarında Mihir, Yahoo Search'te önemli ürün liderliği rollerinde görev almış, Grand Central'da Ürün Pazarlama Direktörü olarak, işletmeler için ilk Web Hizmetleri ağlarından birinin başlatılmasına yardımcı olmuş ve yerel işletmeler için üretim hizmeti veren Respond.com'da Ürün Yönetimine liderlik etmiştir. .

Mihir kariyerine R. B. Webber & Company'de yönetim danışmanı olarak başladı. Webber'da, çok çeşitli teknoloji ürün segmentlerinde pazara açılma stratejileri geliştirmek için bir dizi startup ve Fortune 500 teknoloji şirketiyle çalıştı.

Mihir, B.S. Massachusetts Institute of Technology'den Bilgisayar Bilimi ve Elektrik Mühendisliği Doktorasına sahiptir.