Matthew Richards

Capital Markets CEO, EMEA

Matt, müşterilerin emlak yatırım stratejilerini planlamalarına, geliştirmelerine ve gerçekleştirmelerine yardımcı olan iş bölümünü yönetir.

JLL’nin tecrübeli ismi, 1998 yılında Arazi Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra katıldı. 2017'de tüm işletmeyi yönetmeye teşvik edilmeden önce Sermaye Piyasası'nın her alanında kendi yolunda çalıştı.  Ayrıca Kuzey Ülkeleri ve İsviçre'de JLL'yi ve EMEA Değerleri görevini de yönetti.

Gayrimenkul bir varlık sınıfı olarak büyüyorsa ve daha fazla yatırım çekiyorsa, müşterilerin daha uzman ve sofistike tavsiyelere ihtiyacı oluşuyor.  Matt, alınan ve satılan mülklerin geleneksel sunumunu çeşitlendiren daha geniş bir hizmet sunmaya kendini adıyor.  Bu çeşitlilik, bölgedeki çeşitli beceri setleri ve profesyonellere çevrilmektedir.  Çalışma hayatında tanımlayıcı bir an sorulduğunda, kariyerinin başlarında yüksek profilli bir müşteriye, ilişki kurmanın değerini ve becerisini öğretmek için bir atama kazandı.

İş hayatının dışında, Matt bir endüstri uzmanı.  Gayrimenkul basınına düzenli olarak yorum yapıyor, küresel konferanslarda konuşuyor ve aktif olarak Kentsel Arazi Enstitüsüne destek veriyor.

Günlük hayatında Matt, karısı ve iki küçük çocuğuyla birlikte 90'ların bağımsız gitar müziği ve klasik otomobil tutkusunu paylaşıyor.