Maria Grigorova

Chief Financial Officer, EMEA

Maria, şirket varlıklarının koruyucusudur, bölge genelindeki JLL'nin mali sağlığını sağlamaktan sorumludur.

Maria, her ikisi de bankacı olan dedesi ve annesi ile birlikte, üçüncü nesil bir Finans uzmanı olmaktan gurur duymaktadır. 

Cornell Üniversitesi'nde Tüketici Ekonomisi lisans eğitimi ve ABD'de Simon Business School'da MBA eğitiminden sonra Brüksel'deki çok uluslu P&G tüketici ürünlerinde Finans Müdürü olarak kariyerine başladı.  Daha sonra, ev ürünleri konusunda uzmanlaşmış Fortune 500 imalat şirketlerinde çeşitli kurum içi finans görevleri üzerinden ilerleme kaydetti.  Hizmetler sektörüne geçiş yaparak, 2014 yılında JLL'de CFO olarak atandı.

Maria, birkaç bölge ofisine yayılmış bir Finans hizmetini, vaktini Londra'da harcadığı Varşova merkezli bir kuruluşa taşıdı. Finans artık fiziksel olarak iş planlamasının ve dağılımının desteklenmesi için bir uzmanlık merkezi oluşturulduğu Maria ile birlikte yönetilen EMEA Shared Services ekibinin yanında yer alıyor.

CFO sorumluluklarına ek olarak, Satın Alma, Yasal ve Uygunluk, Mülkiyet ve Varlık Yönetimi ve Rusya işletmesi Maria’nın gözetimi altındadır.

Yaz boyunca, Maria, eşinin ve kendisinin vatanı olan Bulgaristan'a seyahat etmekten hoşlanıyor. Ailesi Varşova'ya taşınmadan önce iki kızının doğup büyüdüğü Belçika'da tatil yapıyor. Birkaç dil konuşması çok şaşırtıcı değil: İngilizce, Bulgarca, Rusça, Fransızca, ayrıca biraz Hollandaca ve güncel Lehçe.