Jeff, dünya genelinde özel ve kamu gayrimenkullerinde güçlü, tutarlı yatırım kararları ve hizmetleri vermekten ve yönetmekten sorumludur. Buna ek olarak, Jeff LaSalle'in bağımsız bir iştiraki olduğu JLL'nin Küresel Yönetim Kurulu'na üye oldu.

Jeff’in gayrimenkul alanında otuz yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Jeff, 30 yıl içerisinde üç farklı kıtada pek çok farklı görev üstlenmiştir. 2007 yılında Küresel CEO olarak görevine başladı. Bundan önce, Londra merkezli işletmenin tüm birimlerini yönettiği LaSalle’ın Avrupa faaliyetleri için Bölge CEO’su oldu.

 Jeff, LaSalle’in Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik’teki tüm büyük pazarlardaki operasyonlarının ve yatırım faaliyetinin küresel yönetiminden sorumludur. Üç bölgede de LaSalle’ın Yatırım Komiteleri üyesidir. Görev süresinde, LaSalle kurumsal ve bireysel müşteriler için gayrimenkul yatırım yönetiminde küresel bir lider haline geldi.

Jeff, Stanford Üniversitesi'nden lisans ve yüksek lisans derecesi aldı. Daha önce Listelenmemiş Gayrimenkul Araçları (INREV) Avrupa Yatırımcıları Derneği'nin yönetim kurulunda görev yapmıştır. Ayrıca Konaklama Hizmeti Gayrimenkul Derneği, Gayrimenkul Yabancı Yatırımcılar Derneği ve Stanford Gayrimenkul Konseyi (SREC) üyesidir.