Guy Grainger

Chief Executive Officer, EMEA

Guy, firmanın geniş kaynaklarını yatırımcılara ve global gayrimenkul piyasasının her alanında tavsiye ve hizmet arayan şirketlere bağlamaktan sorumludur.

Guy, genç yaşında hedeflediği gayrimenkul sektöründe 20 yıllık bir deneyime sahiptir. Değerleme ve gayrimenkul yönetimi derecesini aldıktan sonra 1989 yılında perakende mülk şirketinde profesyonel olarak çalışmaya başladı ve yirmi yıldır sektörde çalışmalarına devam etmektedir. Guy, 2008 yılında kurumsal bir satın alma işleminin parçası olarak JLL'ye İngiltere perakende başkanı olarak katıldı.

Guy 2013 yılında JLL İngiltere’nin CEO'su oldu. 2016 yılında EMEA bölgesine liderlik etme rolünü üstlendi. Bu liderlik pozisyonlarında Guy, yatırımcıların çok çeşitli ticari ve konut binaları ticareti yapmalarına yardımcı olurken, şirketlere mülkiyet portföyleri üzerinde stratejiler oluşturma ve ofis alanları tasarlama konusunda yardımcı oldu.  

Guy, bir sanayi grubu olan British Property Federation'un politika komitesinde yer alıyor ve sektör, toplum ve çevre ile ilgili konularda sıkça yorum yapıyor.

Guy boş zamanlarında ailesiyle vakit geçiriyor ve triatlonlar için sıkı bir şekilde çalışıyor.