Greg O’Brien

Pazar CEO'su

Greg O’Brien, JLL'de Pazar CEO'sudur. Greg, tüm bölgesel ve yerel pazar faaliyetlerinin stratejik liderliğinden ve denetlenmesinden sorumlu olan Küresel Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Greg, ticari gayrimenkul alanındaki kapsamlı kariyerini otuz yılı aşkın bir süredir devam ettiriyor. Yatırımcıların gökdelenler ve alışveriş merkezleri satın almasına yardım etti, finansal kiralama anlaşmalarının yanı sıra büyük ölçekli yenileme projeleri yürüten şirketlerle çalıştı. Greg, 2008 yılında CEO'su olduğu Staubach Company'nin satın alınmasıyla JLL'ye geldi. O zamandan beri geçen on yılı aşkın sürede, JLL'deki çok sayıda üst düzey liderlik rolünde bulundu.

Greg, 2014 yılında Amerika CEO'su olarak başladı ve Ocak 2021'de Pazar CEO'su sorumluluğunu üstlendi. Washington D.C.’de yaşayan Greg, JLL'nin dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan müşterileri ve ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Görevi giderek artan bir şekilde, asansör bakımından, binlerce varlıklı karmaşık portföylere kadar her şeyin verimini artıran büyük veriyi kullanmak isteyen müşteriler için teknoloji çözümlerinin uyarlanmasına yardım etmeyi içeriyor.

Greg her zaman gayrimenkul sektöründe değildi. 1984 yılında Tufts Üniversitesi'nden elektrik mühendisliği diploması aldıktan sonra üç yıl teknoloji sektöründe çalıştı. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını hızlıca bulmak gibi erken dönemde kazandığı becerilerinden ve görüşlerinden kariyeri boyunca yararlandı. Harvard Business School'dan MBA derecesiyle mezun olduktan sonra gayrimenkul sektörüne geçti.

Eğitimin değerine yürekten inanan Greg, 2000 yılından beri Teach for America yönetim kurulunda görev yapıyor.

Boş zamanlarında ailesiyle vakit geçirmekten, seyahat etmekten, golf oynamaktan ve ara sıra da tüplü dalış yapmaktan hoşlanıyor.