Greg O’Brien

Chief Executive Officer, Americas

Greg, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri (JLL’nin en büyük pazarı) ve Latin Amerika’yı kapsayan Amerika’nın stratejik liderliğinden sorumludur.

Greg’in ticari gayrimenkul alanındaki kariyeri otuz yılı aşkındır. Yatırımcıların gökdelenler ve alışveriş merkezleri satın almasına yardım etti ve kiralama anlaşmaları ve büyük ölçekli yenileme projeleri yapan şirketlerle çalıştı. Greg, 2008 yılında CEO olduğu The Staubach Company'nin satın alınması sırasında JLL'ye geldi. O zamandan bu yana, JLL'de çok sayıda üst düzey liderlik rolü üstlendi.

Greg, 2014 yılında Amerika CEO'su olarak başladı. Washington D.C.’de yaşayan Greg, JLL’ın müşterileri ve dünyadaki şehirlerde bulunan ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Giderek artan bir şekilde, görevi asansör bakımından, binlerce varlıklı karmaşık portföylere kadar her şeyin verimini artıran büyük veri kullanmak isteyen müşteriler için teknoloji çözümlerinin uyarlanmasına yardım etmeyi içeriyor.

Greg her zaman gayrimenkul sektöründe değildi. 1984 yılında Tufts Üniversitesi'nden elektrik mühendisliği diploması aldıktan sonra üç yıl teknoloji sektöründe çalıştı. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını bulmak gibi becerilerini ve görüşlerini kariyeri boyunca taşıdı. Harvard Business School'dan MBA derecesiyle mezun olduktan sonra gayrimenkul sektörüne geçti.

Eğitimin değerine güçlü bir şekilde inanan Greg, 2000 yılından bu yana Teach for America yönetim kurulunda görev yaptı.

Boş zamanlarında ailesiyle vakit geçirmekten, seyahat etmekten, golf oynamaktan ve ara sıra tüplü dalış yapmaktan hoşlanıyor.