Dora, JLL Türkiye’nin alışveriş merkezi yönetimi ve danışmanlığı faaliyetlerinden sorumludur. Yönetimini üstlendiğimiz tüm alışveriş merkezlerinin tüketicilerin ilgi odağı birer yaşam merkezine dönüşmesi konusunda stratejik çözümler sunan Dora, bugün Türkiye’de alışveriş merkezi yönetimi hizmeti alan dört alışveriş merkezinden birini yöneten ekibin lideridir.

Deneyim:

Dora, kariyerine Anadolu Grup şirketi olan Efes Pilsen’de Pazarlama Uzmanı olarak başlamış, Ulustrans’da Pazarlama Yöneticisi olarak iş yaşamını sürdürmüştür. Ardından Arkas Holding’te Kilit Müşteri Yöneticisi olarak çalışmış ve Bölge Yöneticiliğine yükselmiştir. Dora Şahintürk’ün perakende sektöründeki kariyeri CEFIC Türkiye’de, Alışveriş Merkezi Müdürü olarak başlamıştır. Ardından ECE Türkiye’de Kiralama Departmanı’nın sorumluluğunu üstlenerek Ankamall, Beylikdüzü Migros, Maltepe Carrefour, Espark ve Towncenter gibi birçok projenin kiralama süreçlerini yürütmüştür. Ayrıca kendisi Türkiye’deki pek çok Carrefour projesinin de yönetiminden sorumlu olmuştur. 2006 yılında ortakları Aydın Yurdum ve Tarkan Ander ile birlikte AVM Partners firmasını kurarak alışveriş merkezleri konusunda danışmanlık yapmaya başlamıştır. 

Eğitim ve Sertifikalar

Dora Şahintürk lise eğitimine Toronto, Donview Lisesi’nde başlamış ve İstanbul’da Maarif Koleji’nde devam etmiş, Brüksel’de SHAPE Amerikan Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi Maryland İşletme bölümünde başlamış ve Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.