Chris Zissis

Chief Information Officer, EMEA

Chris, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki teknoloji, veri ve bilgi yönetiminden sorumludur.

20 yılı aşkın bir süredir edindiği tecrübeyle, fintech ve proptech devrimlerinin ön saflarında yer aldı. Chris, Johannesburg'da PwC, IBM ve Barclays Bank'ta teknoloji görevlerinde danışmanlık yaptığı kariyer başlangıcının ardından 2008 yılında İngiltere'ye Barclays'daki Perakende bankası Kıdemli Teknoloji Ortağı olarak geldi.

2010 yılında binalar bankacılığı değiştirdi, DTZ'ye (şu an Cushman &Wakefield) Bilişim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak katıldı. Chris, devralma işinin yeniden sermayelendirilmesine yardımcı olmasının yanı sıra, DTZ başlığı altındaki çeşitli hizmetlerin birleşmesi için teknoloji dönüşümü ve platform stratejisinitek bir küresel şirkete yönlendirdi.

2017 yılında ek veri disiplinlerini üstlenerek 2013 yılında JLL'ye teknoloji faaliyeti ile katıldı. Ayrıca Sermaye Piyasası işinde küresel CIO sorumluluğuna sahiptir.

Saygın Premiere 100 Teknoloji Liderliği ödülü ve CIO 100 onur sahibi Chris, aynı zamanda dijitalleştirme, teknoloji dönüşümü, hiper bağlantı ve güvenlik konularını kapsayan endüstri konferanslarında düzenli olarak konuk konuşmacıdır.

Babasının derin denizlerde yüzmeye olan tutkusunu paylaşan iki genç oğlu vardır ve evlidir. Ayrıca dört kuşaktır ailesinde bulunan bir korudan birinci sınıf zeytinyağı üretimiyle de uğraşmaktadır.