Chris Ireland

Chairman, UK

Chris, İngiltere için ticaret stratejisini belirlemek ve dağılımını sağlamaktan sorumludur.

Real estate is not just about property, it’s also about building communities

Chris Ireland, JLL UK

1979 yılında uluslararası mülk danışmanlığı King Sturge'a bir mezun olarak katılan Chris, Ortak Yatırım Kıdemli Ortağı olmak için giderek daha üst düzey roller üstlenerek işin yatırımcı bölümünde kendi ticaretini öğrendi.

2011 yılında geldi ve King Sturge JLL ile birleşti. Chris, beş yıl boyunca, öğrenci konutunda, sağlık ve yaşlı yaşamında yatırım ticaretini büyütmek ve alternatif yatırım alanları geliştirmek için ön planda olduğu JLL'de İngiltere Sermaye Piyasası Başkanı ve Baş Direktörü oldu. Ayrıca, 2015-2016 yılları arasında endüstri kuruluşuna başkanlık ettikten sonra, Yatırım Mülkiyet Forumu Stratejik Danışma Grubu’na da katıldı.

CEO olarak önemli olaylarla dolu zaman geçirdi. 1 Haziran 2016 tarihinde atandığında İngiltere, 22 gün sonra Avrupa Birliği'nden ayrılmak için oy kullandı.

İş haricinde Chris, İngiltere konut ve evsizlik ödeneği Krizi’nin bir destekçisidir. Ayrıca formda kalmak için kayak yapmaktan ve bisiklet sürmekten keyif alıyor ve hatta sıra dışı bir triatlon eğitime bile ilgisini çekebilir.

Evli ve üç yetişkin oğlu var - Bunlardan biri de gayrimenkul sektöründe çalışıyor.