Anthony Couse

Chief Executive Officer, Asia Pacific

Şirketteki otuz yılında Anthony, ticari gayrimenkulün her alanında yatırımcılar, ev sahipleri ve kiracılarla çalıştı. Singapur’da yaşıyor, şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki genel operasyonlarından sorumludur.

Anthony, son 25 yılını Asya'da geçirdi ve JLL’in Çin, Japonya, Hindistan ve Kore gibi ülkelerde genişlemesine öncülük etti ve birçok önemli gelişme projesinde rol aldı. Çin'de on yıl geçirerek JLL’in Şangay ve Doğu Çin’deki ticaretinin yanı sıra Çin Sermaye Piyasaları’nın başına geçti. Ondan önce, Hong Kong'da 13 yıl boyunca çalıştı ve şirket genelinde çeşitli liderlik pozisyonlarında bulundu.

Anthony’nin gayrimenkul uzmanlığına kiralama, sermaye piyasası ve kiracı temsilciliği dahildir, Londra'da başlayan kariyeri sırasında uzmanlaşmıştır. 1987 yılında onur derecesiyle mezun olduğu Londra Üniversitesi'nde biyoloji okuduktan sonra, Londra'nın hareketli iş bölgesinde gayrimenkul şirketi De Groot Collis ile birlikte çalıştı. 1989'da JLL'ye katıldı ve 1993'te Hong Kong'a transfer oldu.

Yurt dışındaki görevin sadece üç yıl sürmesi gerekiyordu. Fakat JLL’in Asya’daki büyümesi ve bölgede çalışmak ve yaşamak için genel bir düşkünlüğü, onu daha uzun süre orada tuttu. Anthony, göçebe ruhunu biraz köklerine bağlar: İngiliz babasının küresel bir muhasebe firmasında çalıştığı Pakistan'da doğdu.

Anthony, sık sık gayrimenkul pazarını etkileyen ana eğilimler ve insanların nasıl çalışacağının geleceği hakkında yazı yazar. Boş zamanlarında koşmaktan ve bisiklet sürmekten hoşlanıyor.