Mülkünüzü yeni ve yaratıcı yöntemler kullanarak nasıl daha etkili hale getirebilirsiniz?

Yenilenme zamanı

Portföyünüzü esneklik, teknoloji, sürdürülebilirlik ve etkili yatırım araçlarını göz önünde bulundurarak yeniden düzenlemenin zamanı gelmedi mi?

Milyonlarca insanın yeni yaşam ve çalışma alışkanlıklarının değişmesi sebebi ile yatırımcılar ve iş geliştime uzmanları portföylerindeki alanların kullanım amaçlarını giderek daha etkili bir hale getiriyorlar. Ofis alanları, hibrit çalışma modelleri ve yeni teknolojiler göz önünde bulundurularak yeniden geliştiriliyor ve kapalı perakende mağazaları, yeni toplum tercihlerini karşılamak için lojistik veya konut talebine uygun hale getiriliyor. Bu süre içerisinde sürdürülebilirlik, enerji verimliliği yüksek binaların prim yapması ile birlikte, emlak gündeminin zirve seviyesine erişti.

Yatırımcılar, kararlarının sosyal etkisinden giderek daha fazla sorumlu oluyorlar ve portföylerini etkili yatırımları içerecek ve Net Sıfır Karbon hedeflerini karşılayacak şekilde dengeliyorlar - yatırımcıların yüzde 69'u sürdürülebilirliğin önceliğini ve öneminin 2020'den daha yüksek olacağını düşünüyor. Portföyleri üzerindeki fırsatları, riskleri ve maliyetleri öngörüp bu trendlerin ön saflarında yer alan yatırımcılar, gelecekteki sosyal ve ekonomik değişimlere dayanmak için direnç geliştireceklerdir.

“Ekonomik temellerin, bina altyapısının ve talebin uyumlu olduğu doğru yerlerde, boş perakende alanları gelişim için en çok aranan yerler haline gelecektir.’Jon Neale, Head of UK Research.

Kullanım amacının değiştirilmesinin sebepleri

Sürdürebilirlik ve etkili yatırıma odaklanma

Yatırımcılar, kararlarının sosyal etkisi ve faydalarından giderek daha fazla sorumlu hale geldikçe, etkili yatırımların portföylerine dahil edilmesine doğru bir kayma olacaktır. Enerji verimliliği yüksek binalar önem kazanıp prim yapacak.

Hibrit iş-yaşam-oyun taleplerini karşılayın

İş ve yaşam arasındaki çizgiler bulanıklaştıkça, hibrit gayrimenkul modelleri ortaya çıkıyor. Ofis binalarında, alışveriş merkezlerinde ve otellerde sunulan deneyimi yeniden değerlendirme ihtiyacını tetikliyor. Mevcut varlıkları esneklik ve teknolojiyle yeniden değerlendiren yatırımcılar daha iyi performans gösterecektir.

Gelecek için esneklik ve direnç inşa edin

Sabit gelir akışı arayışı, gayrimenkul sahipleri ve yatırımcılar arasında, gelecekte portföylerini altüst edebilecek sosyal ve ekonomik şoklara karşı koruma sağlamak için mülkleri bir kullanım değişikliği için yeniden değerlendirdikleri, varlıklarını yeniden kullanmak için temel itici bir güçtür.

Gayrimenkul piyasasının geleceğini birlikte şekillendirelim.

Portföyünüzün büyüklüğü ya da konumu ne olursa olsun, artık yeni bir bakış açısı kazanmanın vakti geldi.

Yatırımcılar gayrimenkullerini yeniden konumlandırmalı, kullanım amaçlarını çeşitlendirerek yeniden kullanmalıdır

Yeniden Konumlandırma

Yeni gayrimenkul sektörü görünümüne göz atın.

Pandemi öncesi döneme göre yatırım ve sermaye stratejileri artık karlı olmayabilir.

Farklılaşmak

Riski azaltın ve daha fazla getiri elde edin.

Yatırımcılar, riski azaltmak ve uzun vadeli büyümeyi sağlamak için yeni sektörlerde sermaye kullanacaklar.

Yatırımcı perspektifleri

Varlıklarınızı ve portföyünüzü yeniden konumlandırın, çeşitlendirin ve yeniden kullanın.

Geleneksel gayrimenkul yatırımı yaklaşımları artık sorgulanıyor ve yatırımcıların, getirilerini artırmak ve risklerini azaltmak için yeni stratejilere ihtiyaçları bulunuyor.