Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Değerleme Danışmanlığı | Yatırımcılar

Global Pazar Bilgisi ile Yerel Değerlemede Uzmanlık

​​​​​​​

Yatırım kararlarında "Bilgi Birikimi" güç katar. JLL olarak size, ticari gayrimenkulleriniz için ikinci bir görüş aramanıza gerek kalmayacak değerlemeler sunuyoruz.

Küresel deneyimimiz ve yerel gayrimenkul pazarlarına ilişkin derin bilgi birikimimiz ile, dünyanın farklı noktalarındaki tüm gayrimenkullerinizin değerlemesini doğru ve güvenilir bir şekilde yapıyoruz. 40'tan fazla ülkede bulunan değerleme uzmanlarımızla, dünyanın her yerindeki müşterilerimize sunduğumuz entegre ve kaliteli hizmetle gurur duyuyoruz.

Değerleme ekibimiz, mülk değerleme ve finansal performans açısından, gayrimenkul pazarının tüm alt sektörlerini kapsayacak hizmetler sunar. JLL'nin uzman danışmanları, pazar dinamikleri ve trendleri, olası pazar hareketleri, rakip mülkler ve öngörülen gelir konusunda derinlikli bilgiye sahiptir; stratejik yatırım kararlarınızda zamanında sağladıkları kaliteli katkı ve görüşlerle size yardımcı olurlar. Bütünsel bir bakış açısının oluşturulması için Brokerage ekiplerimiz, gayrimenkul araştırma uzmanlarımızla beraber çalışır. Kredi ve sermaye kaynaklarının bulunması, kredi değerlendirmeleri, kira incelemeleri ve değerlemeleri, due diligence, risk analizi, bilanço raporlaması, halka arz, alım ve satımlar dâhil olmak üzere farklı ihtiyaçlar için çok yönlü, tarafsız ve kapsamlı değerlemelere dayanan görüşler sunarız. 

Uzmanlığımız tek bir mülk ya da portföyden karmaşık geliştirme projelerine, ofis, sanayi, lojistik, perakende ve konut dâhil tüm gayrimenkullerin değerlemesini kapsamaktadır. Aynı zamanda arazi, geliştirme projeleri ve otel gibi işletmeye konu olan gayrimenkullerin değerlemesi konusunda da geniş bir tecrübemiz bulunmaktadır.

Değerlemelerimiz yerel uzmanlıkla birlikte RICS (Royal Institute of Chartered Surveyors) Profesyonel Değerleme Standartları ile uyumlu hazırlanmaktadır. Değerleme ve rapor süreçlerimiz, bu raporların uluslararası yatırımcılar, finans kurumları ve muhatap kuruluşlar nezdinde kabul görmesini sağlayan uluslararası tanım ve yöntemler ile yürütülmektedir.