Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Istanbul

Gayrimenkulün gizli kalmış kahramanları: Lojistik Depoları!

Her ne kadar şık bir ofis ya da lüks bir otel kadar parıldamasalar da, depolar şirketlerin lojistiğinde önemli bir rol oynuyor. ..


​Pek çok insana göre depolar, fonksiyonel tasarımları ve şehir dışındaki yerleşimleri nedeniyle gayrimenkulün en dayanıklı ve cesaretle söylemek gerekirse en sıradan parçası. ..​

Ancak her ne kadar şık bir ofis ya da lüks bir otel kadar parıldamasalar da, depolar şirketlerin lojistiğinde önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle de gayrimenkul portföyünde önemli bir yerleri var.

Alışveriş merkezleri ve oradan da evlerimize giden yolda, mallara geçici bir ev sağlayan bugünün depolarından; mühimmat ve ekipman stoklanarak tarihin en önemli savaşlarından bazılarının kazanılmasını sağlayan  eski depolara kadar, gayrimenkulün bu ‘sıradan’ parçası yıllardır stratejik konum, iyi yönetim ve tedarik zincirinin iyi yönetilmesi ile ilgili. Değişen tek şey, gün geçtikçe gelişen teknolojiyle beraber depoların gittikçe daha akıllı ve daha verimli hale geliyor olması. 

JLL, lojistik ve gayrimenkulün gizli kahramanı depoların yüzyıllar boyunca nasıl geliştiğini derledi… Görmek için tıklayın​