Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İNGİLİZ TİCARET ODASI SEMİNERLERİ’NİN MART AYI KONUĞU: JONES LANG LASALLE YÖNETİCİ DİREKTÖRÜ ALAN ROBERTSON


İngiliz Ticaret Odası tarafından geleneksel iş kahvaltıları buluşmaları kapsamında düzenlenen “İstanbul Ofis ve Endüstryel Gayrimenkul Pazarlarına Bakış, Yeni İş Mülkü Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Kilit Noktalar” başlıklı seminer, 22 Mart 2011,Salı günü Hilton Otel’de yapıldı.

Seminere, Jones Lang LaSalle Yönetici Direktörü Alan Robertson ve               Ticari Piyasalar Yardımcı Direktörü Tuğra Gönden konuşmacı olarak katıldı. “Ofis Taşırken Nelere Dikkat Etmelisiniz” başlıklı konuşmasında;  taşınmaya karar vermeden önce göz önünde bulundurulması gereken kriterlere dikkat çeken  Alan Robertson, lokasyon, nitelik, nicelik, esneklik ve finanstan oluşan beş stratejik büyük kuralın önemine dikkat çekti. Alan Robertson konuşmasında; ofis kiralarken veya satın alırken gözetilmesi gereken kullanım amacı, lokasyon olarak müşterilere ve çalışanlara yakınlığı, erişilebilir bir mesafede olması, marka imajına etkisi, teknik alt yapısı, otoparkı, esnekliği, bina yönetimine 7/24 ulaşılabilirliği, kira koşulları ve bütçe planına uygunluğu konuları ile ilgili  detaylı bilgileri katılımcılarla paylaştı.

İngiliz Ticaret Odası Hakkında

İstanbul’da bir grup İngiliz iş adamı tarafından 1887 yılında kurulan İngiliz Ticaret Odası, İngiltere ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesinde önemli unsurlardan biri olmuştur. Oda, İngiltere dışında faaliyet gösteren İngiliz Ticaret Odaları Konfederasyonu’nun (COBCOE) üyesi olup, İngiltere Dış Ticaret Bakanlığı’nın İngiltere Başkonsolosluğu’ndaki temsilciliğiyle çok yakın ilişkiler içerisindedir.