Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İstanbul

“En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü”nü Ercüment Alptekin aldı


Bu yıl 10.’su düzenlenen Perakende Günleri kapsamında gerçekleştirilen Perakende Güneşi Ödülleri 21 Ekim 2010, Perşembe günü sahiplerini buldu. Alışveriş merkezleri kategorisindeki “En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü”nü Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetimi Direktörü Ercüment Alptekin aldı.

Ercüment Alptekin, “Alışveriş Merkezleri" kategorisinde yönettiği birimin/kuruluşun başarısına katkısı ve genel kariyer çizgisi açısından en başarılı profesyonel yöneticiye verilen “En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü”nü 21 Ekim 2010, Perşembe günü FourSeasons Otelinde düzenlenen törende TürkMall CEO’su Levent Eyüboğlu’nun elinden aldı.

 

Ercüment Alptekin

Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetimi Direktörü Ercüment Alptekin, profesyonel hayatına çelik endüstrisinde üretim müdürü olarak başlamış. 1985’de üretimde fabrika müdürü olarak kariyerini geliştirmiştir. 2000 yılına kadar dış ticaret sektöründe genel müdür olarak görev aldıktan sonra Çorlu’daki Orion Alışveriş Merkezi’nde, Merkez Müdürü olarak perakende yönetimi sektöründeki kariyerine başlamıştır. Orion Alışveriş Merkezi’nin ardından 2003 yılında alışveriş merkezini ve ofisi yönetmek üzere Ankara Armada Alışveriş Merkezi’ne geçmiştir.

2007 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Yönetimi ve Danışmanlık firmasına Genel Müdür olarak transfer olan Alptekin, 2008 yılında Jones Lang LaSalle ile gerçekleşen birleşme sonrası Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetimi Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Çeşitli şehirlerdeki alışveriş merkezlerinin yönetimindeki tüm operasyonlardan, koordinasyon, pazarlama ve saha operasyonlarından sorumlu olan Alptekin, ayrıca yeni iş geliştirme ve firmayı yeni pazarlara açma konusunda da önemli rol oynamaktadır. Alptekin halen, Türkiye genelinde toplamda 650.000 m² kiralanabilir alana sahip 12 alışveriş merkezinin yönetimi ve danışmanlığından sorumludur.