Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Ankara

Antares Ziyaretçi Rekoru Kırıyor…

ANTARES
NİSAN AYINDA 1.200.000 ZİYARETÇİ İLE REKOR KIRDI…


Dünyanın en prestijli gayrımenkul hizmetleri ve finansal yönetim firması Jones Lang Lasalle Türkiye tarafından yönetilen “Ankara’nın Yeni Yıldızı”  Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni Nisan ayında 1.200.000 kişi ziyaret etti. Mayıs ayında da bu başarılı grafiği devam ettiren Antares AVM,  09-10 Mayıs tarihlerinde ise 160.000 kişiyi ağırladı.  
 
Ocak 2009 tarihinden itibaren Antares projesini de hizmet verdiklerini belirten Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetim Hizmetleri Birimi Müdürü Ercüment Alptekin, “Özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar artık çoğu alışveriş merkezi yatırımcısını profesyonel yönetim hizmeti almaya başlamasını sağladı. Şubat ayında hizmete giren ve günde ortalama 50.000 kişinin ziyaret ettiği Antares, krize rağmen yükseliş trendine devam ediyor.
 
Antares, kısa sürede doğru marka karması ve doğru fiyat politikasıyla ciro bakımından da beklenenin çok üzerinde rakamlara ulaştı. Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetim Birimi olarak 34 kişilik profesyonel yönetim ekibimiz, uluslararası bilgi ve ulusal tecrübe birikimimizle Türkiye genelinde 14 alışveriş merkezi projesinin yönetimini ve yönetim danışmanlığını yürütüyoruz” dedi.
 
Marka Karmasıyla Fark Yaratıyor…
Adını Samanyolu’nda yer alan güneşten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan bir yıldızdan alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi,85.000 metrekarelik kiralanabilir alanıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alma özelliği taşıyor.  İki yılda tamamlanan ve toplam 250 milyon dolara mal olan alışveriş merkezi, Şubat 2008’de hizmete girdi. Konfor ve teknolojinin iç içe olduğu, geniş bir cadde ferahlığıyla tasarlanan alışveriş merkezinde, 16 metre genişliğindeki alışveriş koridorları üzerinde üç büyük atrium yer alıyor.
 
Giyimden kozmetiğe, dekorasyondan elektroniğe toplam 184 mağazayı ve organize perakende sektörünün devlerini bünyesinde barındıran alışveriş merkezi bünyesinde, Real ve Praktiker’in Ankara’daki ikinci mağazaları, 4.155 m2 satış alanı ile Electroworld ve 1.815 m² satış alanıyla Teknosa, dünyanın en büyük hazır giyim mağaza zincirlerinden C&A’da tüketicilerle buluşuyor. Alışveriş merkezinin Ankara manzaralı ve alışılmışın dışında birbirinden uzak masalarla donatılmış derin bir yüksekliğe sahip fast-food katın aynı anda 2.000 kişiye hizmet sunuyor.
 
Çocuk oyun üniteleri ve  restoranı ile 4.245 metrekarelik alana kurulu Türkiye’nin en büyük bowling salonu olan Rolling Ball Bowling, Antares’e yaşam merkezi özelliğini kazandıran mekanlar arasında yer alıyor. Ayrıca 10 salonlu, 2.500 kişilik sinema kompleksi de Antares’in yaşam merkezi olma özelliğini tamamlıyor. Alışveriş merkezinin 4.000 araç kapasiteli otoparkı ise giriş ve çıkışlarda ziyaretçileri büyüklüğüne yaraşan bir konforla karşılıyor.
 
Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi kapsamında, altı kuleden oluşan 619 konutluk yaşam alanı da yer alıyor. Mimari projesini A Tasarım Mimarlık’ın kurucusu Ali Osman Öztürk ve ekibinin yürüttüğü Antares Alışveriş ve Yaşam  Merkezi’nin konsept danışmanlığını ise İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor LLP yapıyor.