Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İstanbul

İstinye Park Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi

Barselona’da 22-24 Nisan tarihleri arasında toplanan Avrupa Alışveriş Merkezleri Konseyi, İstinye Park’ı Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi seçti…


İstinyePark, Ticari Gayrimenkul alanının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ICSC, Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nin sahibi oldu. Tüm finalistlerine ve kazananlarına uluslararası alanda itibar getiren ICSC Alışveriş Merkezi Ödülleri, geliştiricilerin, yöneticilerin ve şirket sahiplerinin yeteneklerini sergilemeleri ve en yenilikçi projelerini tanıtmaları için ayrıcalıklı bir fırsat sunuyor.  1975 yılından itibaren her yıl ICSC Avrupa Konferansı sırasında Avrupa’daki saygın ve beğenilen, yeni ve yenilenmiş alışveriş merkezlerinin farklılıklarını onaylayan konsey, İstinyePark’ı “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi” ödülüne layık gördü.
 
Geçtiğimiz yıl Cannes’da düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı Mapic’ten “Yılın Alışveriş Merkezi Geliştiricisi” olarak ödül alan, bu sene başında ise Amerika’da düzenlenen 2009 Maxi Winners’ da  Grand Opening, Expansion & Renovation kategorisinde Maxi Silver ödülüne layık görülen İstinyePark, şimdi de ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülü’nün sahibi oldu.
 
Türkiye’de ve İstanbul’da, gerek bünyesinde barındırdığı markalar, gerek mimarisi, gerekse içerdiği farklı konseptli yaşam alanlarıyla, birçok ilke imza atan İstinyePark, uluslararası itibara sahip olan, ticari gayrimenkul alanının en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülü’yle “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi” olduğunu kanıtladı. 
 
Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi, ICSC, 1975 yılından itibaren her yıl, ICSC Avrupa Konferansı sırasında Avrupa’daki saygın ve beğenilen, yeni ve yenilenmiş alışveriş merkezlerinin farklılıklarını onaylıyor. İstinyePark’ın birinciliği 22-24 Nisan 2009 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen ICSC Avrupa Konferansı ve Tasarım Trendleri Sergisi sırasında açıklandı.
 
İstinyePark hakkında
23 Nisan 2005 tarihinde basına ilk tanıtımı yapılan İstinyePark proje inşaatı Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığı ile 2005 yılı Temmuz ayında başladı. İstinyePark, 87 bin metrekare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metrekare inşaat alanı ve üç yüze yakın mağazası ile İstanbul’daki mevcut alışveriş merkezlerinden gerek büyüklük, gerekse mağaza karması bakımından çok daha avantajlı bir konuma sahip. Açık ve kapalı alışveriş mekanları, farklı beğeni ve ihtiyaçlara cevap vermek üzere tasarlanan İstinyePark, 147 giyim mağazası ve Türk pazarına ilk kez giriş yapan 41 yeni markayla alışveriş merkezleri arasında farklılaşan, cam kubbesi ve açık yeşil alanlarıyla yaşamdan zevk alma duyusunu güçlendiren, dünya mutfaklarından çok seçenekli restoranlarıyla tüm alternatifleri aynı anda sunan tek alışveriş merkezi. 1’i üç boyutlu görüntü veren i-max teknolojisine sahip toplam 12 sinema salonu olan İstinyePark’ta, ayrıca 291 mağaza ve 190 bin metrekarelik konut bölümü yer alıyor. İstinyePark, 3 bin araç kapasiteli bir otopark olanağı da sunuyor.