Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İstanbul

Jones Lang LaSalle, 2012 yılında beşinci kez  Ethisphere Enstitüsü tarafından “Dünya’nın En Etik Şirketleri” arasında listelendi

Jones Lang LaSalle, İdari Başkan Yardımcısı ve Genel Kurul Sekreteri Mark Ohringer İş Etiğinde En Etkili 100 İnsan arasına girdi.


Şikago, 19 Mart 2012 – Gayrimenkul konusunda uzmanlaşmış küresel finansal ve profesyonel hizmet firması olan Jones Lang LaSalle (NYSE:JLL), Ethisphere Enstitüsü tarafından 2012’nin “Dünyanın En Etik Şirketleri” arasında listelendi.

Jones Lang LaSalle bu yılla beraber beşinci kez, iş etiği, kurumsal sosyal sorumluluk, yolsuzlukla mücadele ve sürdürülebilirlik konularında en iyi uygulamalara adanmış uluslararası bir kuruluş olan Ethisphere tarafından listeye alındı.

Şirketle ilgili diğer bir başarı da, Jones Lang LaSalle, İdari Başkan Yardımcısı, Genel Kurul Sekreteri ve Etik Kurulu Başkanı Mark Ohringer’in, 2011’de İş Etiği alanında Dünya’da En Etkili 100 İnsan arasına girmesi oldu.

 

Ethisphere, Mark Ohringer’ı Etik ve İdare konularında yayınlanan makalelerine ek olarak, Jones Lang LaSalle için yapmış olduğu “Etiksel Çevrede İşyeri Tasarımı ve Uygulamalarının Etkisi" başlıklı çalışmasına istinaden listeye almıştır. Ohringer’ın yapmış olduğu araştırma kapsamında çalışma ortamı etiğini anlattığı video ya YouTube’dan ulaşabilirsiniz.

 

Jones Lang LaSalle CEO'su Colin Dyer konuyla ilgili "İş etiğine karşı olan sorumluluğumuz Jones Lang LaSalle’de iş kültürümüzün bir parçasıdır" ve "En kaliteli insanların ve müşterilerin beraber çalışmayı istediği, şirketlerin güven duyduğu bir şirketiz” ifadelerini kullandı. Dyer, “Jones Lang LaSalle’in Yönetim ve Global İcra Kurulunu, Dünya genelinde görev yapan Etik Yöneticileri ekibimizi ve tüm çalışanlarımızı bütünlüğü ile her gün öne çıkan işlerinden dolayı takdir ediyoruz. Bununla beraber Ohringer’ın yaklaşık on yıldır şirkette etik programları alanında lider rolü dolayısıyla İş Etiğinde En Etkili 100 İnsan listesine girmiştir.”

 

Ethisphere adaylığı çerçevesinde  100'den fazla ülke ve 36 farklı sektör  derinlemesine araştırma ve analizler kapsamında değerlendirilmiştir. Dünya’nın En Etik Şirketleri seçim kriterleri arasında metodolojik olarak etik kurallarının gözden geçirilmesi, dava ve nizami ihlal tarihçesi, yatırımların yenilikçi ve sürdürülebilir iş uygulamaları kapsamında değerlendirilmesi, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını arttırıcı aktivitelere yer vermek ve üst düzey yöneticiler, piyasa aktörleri, tedarikçiler ve müşteriler açısından iş etiğinin değerlendirilmesi yer almaktadır.

 

Ethisphere İcra Direktörü Alex Brigham, "Her yıl Dünyanın En Etik Şirketleri rekabetinde dikkat çekici şekilde aday yoğunluğu değerlendirmeye alınmaktadır.” dedi. "Bu yılın galipleri, başarılı bir iş modeli için güçlü bir etik programının anahtar bileşen olduğunu bilmektedir ve kendi etik standartlarını değişen düzenleyici çevreye göre devamlı gözden geçirmektedir. Ethisphere 2012 yılında Dünyanın En Etik Şirketlerinden biri olan Jones Lang LaSalle’ı tebrik etmektedir."

 

Metodolojisi hakkında detayları ve 2012 Dünyanın En Etik Şirketleri tam listesine ulaşmak için http://ethisphere.com/wme  web sitesine girebilirsiniz. Dünyanın En Etik Şirketleri listesi aynı zamanda Ethisphere dergisinin çeyrek sayısında yer alacak.