Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Istanbul

13 AVM’de ışıklar iklim değişikliğine dikkat çekmek için kararacak

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenlediği Dünya Saati uygulaması kapsamında JLL Türkiye’nin danışmanlığını yaptığı 13 AVM’de bir saat boyunca ışıklar azaltılacak.


Ticari gayrimenkul alanında finansal ve profesyonel hizmetler sunan JLL Türkiye, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenlenen, dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne bu yıl da destek veriyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) düzenlediği uygulamaya destek olmak üzere, JLL Türkiye’nin danışmanlığını yaptığı 13 alışveriş merkezinde ışıklar kapatılacak. 

“Bu yıl Dünya Saati’nde iklim mücadelesine bir ışık tut!” sloganı ile gerçekleşecek etkinlik kapsamında 25 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatlerinde ışıklarını karartacak AVM’ler şöyle sıralanıyor: 

AHL Park (Çorum), Atlantis AVM (Ankara), Esas 14 Burda (Bolu), Esas 67 Burda (Zonguldak), Gebze Center (Kocaeli), Malatyapark (Malatya), Markantalya (Antalya), Neoplus Outlet (Eskişehir), Park Forbes (İskenderun), Point Bornova (İzmir), Sankopark (Gaziantep) ve Taurus (Ankara). 

Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, 2016 yılında Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 170’i aşkın ülkede 2 milyardan fazla kişi katılmıştı. Bu yıl da genişleyen bir katılımla gerçekleştirilecek etkinlik İstanbul’da iklim hareketine dikkatleri çekecek.