Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İstanbul

Jones Lang LaSalle EMEA, MENA ve Portekiz Ülke Yöneticileri Değişiklikleri ile Birlikte Türkiye Üst Düzey Yönetim Değişikliği AçıklandıLondra, 14 Nisan 2011 – Global ticari gayrimenkul firması Jones Lang LaSalle, bugün Türkiye ile birlikte EMEA bölgesinde gerçekleşen üst düzey görev atama duyurularını yaptı.
2008 senesi itibari ile Jones Lang LaSalle Türkiye`nin başarıyla büyümesinde katkıda bulunan, Yönetici Direktör, Alan Robertson, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin CEO`su görevine getiriliyor. Bu görev değişikliği ile birlikte, Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkas, yönetici sorumlulukları kapsamı genişletilerek; Ülke Başkanı pozisyonu ile birlikte Ülke Yöneticiliği rolünü de üstleniyor.
Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı, Avi Alkaş, konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:
“Bildiğiniz üzere, Jones Lang LaSalle gibi global ve kurumsal şirketlerde zaman zaman görev ve yer değişiklikleri olağan bir uygulamadır.  Bugüne kadar Yönetici Direktör görevini üstlenmiş olan Alan Robertson’ın MENA bölgesine atanması ile birlikte bölgedeki Jones Lang LaSalle ofislerimiz ile sürdürmekte olduğumuz ilişkilerimizin ve verimli işbirliklerimizin artarak gelişeceğini umuyorum. Bu değişiklik ile Yönetici Direktörlüğü görevini de üstlenmekten mutluluk duyuyorum. Perakende Gayrimenkul alanındaki tecrübelerimizin yanı sıra Jones Lang LaSalle’ın tüm ticari gayrimenkul alanlarındaki uluslararası yöneticilik ve kurumsallaşma deneyimini de öncelikle ülkemize ve Türkiye ofisimizden yakın coğrafyamıza yansıtarak, ileriki işlerimizde de aynı titizlik, inanç ve kararlılık ile başarılı hizmetler üreteceğimize inanıyorum.”
Alan Robertson`in MENA bölgesine geçişi ile birlikte, 2006 senesinden beri bölgenin CEO`su olarak MENA işinin gelişmesini sağlayan Thierry Loue`da MENA Yönetim Kurulu Başkanı rolünü üstlenecek.
Jones Lang LaSalle, MENA CEO”su, Alan Robertson “ Turkiye, inanılmaz heyecanlı bir geleceği olan büyüleyici bir ülke ve son 3 senede Jones Lang LaSalle’in burada büyümesine yardımcı olabildiğim için gurur duyuyorum. İstanbul’dan ayrılacağım için üzgün olmama rağmen, Jones Lang LaSalle Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi CEO’su olarak yeni görevimin getireceği yeni sorumlukları heyecan ile bekliyorum. Türkiye’de ki kontaklarım ile birlikte çalışmaya devam edeceğim pek çok fırsat doğacağına inanıyorum “ dedi.
Ayrıca, Portekiz ofisini 2005`ten bu yana başarıyla yöneten Manuel Puig, Amerika bölgesinde Jones Lang LaSalle Brezilya, Perakende Başkanı olacağı açıklandı.   Manuel`in yerine, Jones Lang LaSalle Portekiz Yönetici Direktörü olarak, uzun senelerdir kendisi ile çok yakın çalışan ve Portekiz`de ki yatırım ve perakende yatırımı işinin büyümesine öncülük eden Pedro Lancastre getiriliyor.
Jones Lang LaSalle, EMEA CEO’su, Christian Ulbrich: “Üst Düzey Ülke Liderlik görevleri için şirketimiz dahilinde bu kadar güçlü adayların bulunması, EMEA bölgesinde ki yönetici ekibimizin yeteneğinin, iletişim bağlantılarının ve istikrarlarının bir yansımasıdır. Bu tarz görev değişiklikleri, küresel olarak firma genelinde ve her seviyede uyguladığımız bir prensip olup, fikirlerin ve örnek uygulamaların paylaşılmasını desteklediği gibi, kariyer geliştirme fırsatlarının da devam etmesini sağlamaktadır. Bu vesile ile Thierry, Alan, Avi, Manuel ve Pedro`ya yeni görevlerinde başarılar dilerim.” dedi.