Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Istanbul

En Çok Çalışılmak İstenen 40 Şirketten Biri JLL

İş dünyasının önde gelen sosyal ağ platformu LinkedIn'in ‘ En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ listesinde JLL 29. sırada yer aldı.  LinkedIn tarafından hazırlanan 40 firmanın yer aldığı liste, 433 milyonu aşkın kullanıcının yorumları ile oluşturuluyor:


Ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan JLL, LinkedIn kullanıcıları tarafından dünya çapında ‘En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’den biri seçildi. 40 firmanın bulunduğu ‘Top Attractors’ listesi öncelikle LinkedIn kullanıcılarının site üzerinden yaptıkları iş başvurularına göre oluşturuluyor. ‘En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’in seçilme sürecinde, LinkedIn tarafından yapılan anlık anketler ve kişilerin firmada çalışma süreleri de göz önünde bulunduruluyor. 433 milyonu aşkın kullanıcısı olan LinkedIn tarafından hazırlanan listeyi buradan inceleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta ise 190 ülkede 30 milyonu aşkın üyeye sahip Glassdoor, ‘En İyi CEO’lar sıralamasında JLL CEO’su Colin Dyer’a yer vermişti. Üyelerin geçmişte çalıştıkları firmalara puan vererek yorumlarını paylaştığı bir sosyal ağ olan Glassdoor tarafından oluşturulan ‘En İyi CEO’lar listesinde dünyanın en iyi 50 CEO’su yer alırken, tüm liste yine üyeler tarafından verilen puanlar ile oluşturuluyor.

JLL’de mükemmeliyet, etik ve takım çalışmasının hâkim olduğu bir çalışma kültürü oluşturularak, çalışanların başarı ve müşteri memnuniyetine teşvik edildiğini vurgulayan JLL Global İnsan Kaynakları Direktörü Trish Maxson, LinkedIn ve Glassdoor kullanıcıları tarafından oluşturulan listelerin JLL’in ilkelerinden biri olan ‘çalışmak için mükemmel firma’ felsefesini kanıtladığını belirtiyor.