Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Istanbul

JLL Türkiye’ye yeni Finans Direktörü

​Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren JLL Türkiye’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine Ayşegül Rona atandı.


​​​​Ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan JLL Türkiye ailesine 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle katılan Ayşegül Rona, farklı sektörlerde 10 yılı aşkın profesyonel finans tecrübesine sahip. Rona, JLL Türkiye Yürütme Kurulu üyesi olarak da görev yapacak olup; hem COO’ya hem de  Yönetim Kurulu’na direkt raporlayacaktır.

Ayşegül Rona, 2​​006 yılında 9 Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine Eylül 2006 tarihinde EY’de Kıdemli Uzman olarak başlayan Rona, daha sonra Mayıs 2010 ile Temmuz 2012 tarihleri arasında Alcatel-Lucent’te Muhasebe ve Finans Yöneticisi olarak çalıştı. Temmuz 2012- Haziran 2015 tarihleri arasında Fox’ta Finans Müdürlüğü görevini üstlenen Ayşegül Rona, en son Fox International’da Bütçe ve Raporlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

​JLL (Jones Lang LaSalle) hakkında:

JLL (NYSE: JLL), gayrimenkul üzerine uzmanlaşmış bir finans ve profesyonel hizmetler firmasıdır. JLL uzman ekipleriyle bütün dünyada, gayrimenkul alanında mülkiyetin kullanımı veya yatırımı yoluyla katma değer arayışında olan müşterilere bütünleşik hizmetler sunmaktadır. 5,2 milyar dolarlık küresel yıllık geliri ve 6 milyar dolar brüt geliri ile Fortune 500 şirketlerinden biri olan JLL, 80 ülkede 280 kurumsal ofisiyle ve 60.000 çalışanıyla hizmet vermektedir. Mülk sahibi, kullanıcı ve yatırımcı müşterilerine; yerel, bölgesel ve küresel pazarda kapsamlı gayrimenkul ve yatırım yönetimi uzmanlığı sunmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 372 milyon metrekare büyüklüğünde bir portföy ile 2015 yılında 138 milyar dolarlık işlem yönetmiştir. JLL grup şirketlerinden LaSalle Investment Management (LaSalle Yatırım Yönetimi), 58,3 milyar doları aşan varlık portföyü ile gayrimenkul yatırım yönetimi alanında dünyadaki en büyük ve en çok çeşitliliğe sahip kuruluşlar arasında yer almaktadır.