Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

İstanbul

Jones Lang LaSalle AMPD 2011 Ödüllerinde Büyük Başarıya İmza Attı...


Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği'nin (AMPD) Bankalararası Kart Merkezi (BKM) işbirliğiyle, 14’üncü AMPD Perakende Zirvesi kapsamında yılın en iyi alışveriş merkezlerini ve perakendecilerini belirlemek için düzenlediği AMPD 2011 – 2012 Ödülleri Yarışması sonuçlandı. 8 ayrı kategoride düzenlenen yarışmada Jones Lang LaSalle tarafından konsept geliştirme ve kiralama hizmetleri verilen Kentpark ve Optimum Outlet Adana ile alışveriş merkezi yönetiminin de üstlenildiği Gebze Center, ödül aldı.
 
Uluslararası katılımcılarında yer aldığı AMPD Jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Gebze Center “Yılın Pazarlama Kampanyası” en başarılı AVM kategorisinde; Kentpark, 50.000 m²’nin üstünde “Yılın AVM’si”kategorisinde; Optimum Outlet Adana, Outlet kategorisinde “Yılın AVM’si” ödül sahibi oldular.
 
Jones Lang LaSalle Türkiye, Perakende Direktörü Nilgün Dil – Erman “Sektör için büyük önem taşıyan AMPD Ödülleri’nde bu yıl da çalıştığımız birçok projeyle ödül aldık. Jones Lang LaSalle’in sektördeki gücünü ortaya koyan ve çabalarımızın karşılığını adığımız bu ödüllerden dolayı, ekip olarak büyük gurur duyuyoruz.” dedi.
 
Jones Lang LaSalle Türkiye, Alışveriş Merkezi Yönetim Direktörü Ercüment Alptekin ise “Belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda, projelerimizdeki çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gebze Center’ın AMPD ödüllerinde “Yılın Pazarlama Kampanyası” ile ödül almasıyla İstanbul dışındaki AVM’lerin yönetim kalitesinde gösterdikleri gelişme bizi çok mutlu ediyor.“ dedi.
 
Gebze Center; bölgeye yeni bir soluk getirme iddiasıyla gerçekleşen projedir. Yaklaşık 140 bin metrekare kapalı alana ve 59 bin metrekare kiralanabilir alana sahiptir. 2006 yılında konsept proje çalışmaları başlayan, yapımı ise 2008 yılında start alan Gebze Center, Pendik ile Kocaeli arasındaki ilk ve tek eğlence ve alışveriş merkezi 3 Eylül 2011 tarihinde açılmıştır.
 
Kentpark; diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en büyük fark birçok merkezi içinde barındırmasıdır. “Merkezlerin merkezi” diye tanımlayabileceğimiz Kent Park’ta, bu konsepte uygun olarak sinema, fitness spor, çocuk eğitim ve eğlence, otomotiv, sağlık, ev-dekorasyon, gençlik, markalar ve lezzet merkezleri bulunmaktadır, ayrıca alışveriş merkezinin arka tarafında büyük bir gölet bulunmaktadır.
 
Optimum Outlet Adana;  Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezlerinden biri olan Adana Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, bünyesinde bulundurduğu seçkin markalarla sadece Adana şehrine değil, Tarsus, Mersin, Hatay ve Niğde gibi bölgelere yakınlığı ile müşteri profilini daha da zenginleştirmektedir. Adana Optimum Outlet, bölgenin en büyük buz pistine sahip olmasının yanı sıra; 12 kulvarlı bowling salonu, Fun Gate lazer salonu ve 10 salonlu sinema merkezi ile de bölge halkına hizmet vermektedir.