Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Haberler

Istanbul

Van AVM açıldı!

Global Yatırım Holding tarafından hayata geçirilen ve şehrin en büyük alışveriş merkezi olan Van AVM hizmete açıldı. Vanlılar, yönetimi ve kiralaması JLL Türkiye tarafından yapılan Van AVM’ye ilk gün büyük ilgi gösterdi.


Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, çok yoğun bir çalışmanın ardından 18 ay gibi kısa bir sürede Van AVM’nin kapılarını açtıklarını belirterek, yapılan yatırımın sadece Van için değil bölge için de çok büyük anlamlar ifade ettiğini söyledi.

Van’ın kendine has dinamikleri olan bir şehir olduğunu anlatan Bensel, “Biz, Van’ın bu dinamizminden yararlanmaya, kendi enerjimizi de Van’a aşılamaya geldik. Van, üniversitesi, STK’ları, yerel yönetimleri ve sahip olduğu sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerle Doğu’nun incisi olarak anılan bir kent. Van’ın sahip olduğu değerlerin yanı sıra geleceğe yönelik potansiyelinin de ne kadar çok olduğunu gördük. Bugün, çok güzel bir birlikteliğin en önemli adımlarından birini atıyoruz” dedi.

“Bölgeye muhteşem bir hareketlilik kazandıracağız”

Van’ın her yıl onbinlerce turisti ağırladığına, sadece bölge halkının değil komşu ülke halklarının da kente yoğun ilgi gösterdiğine değinen Bensel, şöyle devam etti: “Van halkı İranlılar’ın bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına, buranın sıcaklığını kendi ülkelerinde anlatmalarına alışık. Burada hayata geçirdiğimiz bu eşsiz proje sadece bir AVM olarak değil, aynı zamanda kentin en önemli yaşam merkezi olarak da öne çıkacak. Biz, buranın her zaman yaşayan, sizlerle nefes alan bir yapıya kavuşması için çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Vanlılar’ın, aileleriyle, arkadaşlarıyla, değer verdikleri insanlarla bir arada olabileceği dev bir projeye imza attık. Şehrin en güzel yemek ve eğlence alanlarının yanı sıra giyimden, kozmetiğe; gıdadan, konfeksiyona kadar çok sayıda mağazayı da tek bir çatı altında kente kazandırdık. 55 bin metrekare gibi geniş kullanım alanı olan Van AVM’de 90 markayı bir araya getirdik.”

“Van AVM kent için çok önemli bir dönüm noktası olacak”

Ayşegül Bensel, açılışını gerçekleştirdikleri Van AVM’nin yaklaşık 50 milyon dolara mal olduğuna dikkati çekerek, “Bu dev proje Vanlılar’ın en önemli istihdam kaynaklarından biri olarak da öne çıkıyor. Bugün itibariyle bine yakın Vanlı kardeşimizin burada işe başlaması bizler için çok büyük bir onur. Ümit ediyorum bu sayı ilerleyen günlerde daha da artar. Ben, bugün sadece bir açılışa değil, Van için çok önemli bir dönüm noktasına şahitlik ettiğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.